Teraristika.net

Všechny informace na jednom místě

Terárium pro agamu vousatou

Je více způsobů, jak udělat první kroky s chovem plazů a obojživelníků. Obecně se doporučuje řešení „na míru“ – místo jednotlivých částí si pořídit kompletní terárium, poradit se se zkušenějšími a celkově se připravit na nového mazlíčka.

Které zvíře je pro začátečníka nejvhodnější?

Na tuto otázku samozřejmě neexistuje jednoznačná odpověď. Existují chovatelé, kteří začali s náročnějším zvířetem, například chameleonem, a bez větších obtíží ho odchovali. Přesto je zde jeden tip.

Tím tipem je agama vousatá. Jde o nenáročného a snadno chovatelného plaza, který si na lidskou ruku a přítomnost rychle zvykne. Díky maximální velikosti okolo 30 cm na ni není potřeba speciální povolení.

Agama vousatá je proto častou a oblíbenou volbou začátečníků. Pro její chov se i častěji dělají hotová řešení v podobě skvěle zařízených terárií. Jedním z nich je například Lucky Reptile Pogona Terrarium, od známého výrobce Lucky Reptile.

Další výhody

Kromě toho lze k agamě snadno získat mnoho informací. Ať už volně na internetu, nebo díky odborným příručkám. Dále vám poradí i chovná farma s e-shopem.

Potřeby pro teraristiku a akvaristiku

Pridat.eu

  1. Jakub Said,

    Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak velke terárko pro agamu vousatou.

    Děkuju

Přidat komentář