Teraristika.net

Všechny informace na jednom místě

Anakonda velká

Při výletu do ZOO se můžeme setkat s jedním z nejimpozantnějších zástupců plazí říše. Anakonda velká je nejtěžší had na světě, jenž dorůstá délky 8–9 metrů a dosahuje hmotnosti okolo 150 kg. Je však zaznamenán i případ, kdy jednotku britských vojáků v džungli napadla anakonda dlouhá 40 m. Nejen proto je tento plaz určen zkušeným chovatelům, kteří navíc musí získat speciální povolení.

Kombinace agresivního chování a často až zdémonizovaná pověst udělala z anakondy zajímavého plaza. Setkat se s ní můžeme jen ve vhodně upravených chovech a u chovatelů s povolením. Tento tvor je totiž velmi náročný jak na vybavení, tak na odborný přístup.

Chov a vybavení

Anakonda tráví většinu času ve vodě. Je nutné zajistit vodu o stálé teplotě v rozmezí 26-32 °C. Nezbytnou součástí velké nádrže jsou i kusy stromů pro občasný pobyt hada na souši.

Anakonda není ze všech plazů ten nejagresivnější. Přesto pro ni není problém na člověka zaútočit. Skutečné nebezpečí spočívá v její velikosti a síle. Při manipulaci k ní tedy přistupuje minimálně dvojice chovatelů.

Kde se u nás s anakondou setkat – ZOO Brno, Praha a další

Anakondu si můžete naživo prohlédnout v několika ZOO u nás. Jmenujme alespoň ZOO Brno a Praha.

Potřeby pro teraristiku a akvaristiku

Pridat.eu

Přidat komentář